עיסוי באבנים חמות

מעסים עם אבנים אחד מנפלאות מתחמי הספא הוא עיסוי באבנים חמות. למי שלא מכיר, זה הזמן לנסות

לאלה שעדיין לא מכירים, אחד מהטיפולים הנפלאים שמציעים במתחמי הספא הוא עיסוי עם אבנים חמות. מדובר בטיפול שממסיס את המתחים, משחרר הנוקשות מהשרירים ומעודד את זרימת הדם בכל הגוף. לאבנים החמות יש השפעה מרפאת שיכול להקל על הסובלים מכאבים כרוניים, להפחית את רמת הלחץ ולהביא למצב של רגיעה עמוקה ביותר.

האבנים החמות בהם עושים שימוש בדרך כלל הן אבני בזלת חמות או קרות ואבני שיש. את האבנים מחממים בתוך כלי עם מים או על גבי פלטה חשמלית, לטמפרטורה של פחות מחמישים מעלות צלסיוס. הטמפרטורה של אבן שמניחים על הגוף תהיה כארבעים ושלוש מעלות. עיסוי שנמשך בין שעה לחצי שעה יכול לסייע בשחרור שרירים באופן מלא, רק מעצם הנחת אבן חלקה שחוממה כראוי בנקודה אסטרטגית על הגוף.

ישנן מספר טכניקות עיסוי בהן עושים שימוש באבנים חמות ובכפות הידיים. רוב הטכניקות עובדות על שחרור התכווצויות בתוך השרירים. ברוב המקרים המטופל לא חווה את האינטנסיביות של עבודת הידיים, משום שהאבנים החמות יגרמו לשרירים להישאר רפויים.

רבים מוצאים עיסוי באבנים חמות כפתרון אלטרנטיבי לבעיות רפואיות כרוניות. החום של האבנים מסייע לגוף להתחזק ומרגיע באופן עמוק יותר מאשר לאחר עיסוי ללא אבנים. כמו כן, העיסוי מומלץ למי שמעדיפים נגיעות רכות יותר. החום עצמו עובד על השרירים במקביל לעבודת הידיים, לכן אין צורך בעבודה מאומצת של המטפל.